Telewizja Półwysep - Strona Główna

Strzelno

filmy dostępne bez logowania
Spotkanie Rodzin Muzykujących – Strzelno 2014
2014-12-07 Strzelno, rozrywka
W Strzelnie odbyło się XX Spotkanie Rodzin Muzykujących, w którym udział wzięło 16 rodzin. Organizatorem imprezy był Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck.
Dzień Gęsi - Strzelno 2014
2014-11-09 Strzelno, rozrywka
W Wiejskim Domu Kultury w Strzelnie odbył się „Dzień Gęsi”. Podczas imprezy przygrywał zespół Rodzinny Chyłów ze Strzelna oraz wystąpił regionalny zespół „Strzelińskie Dzieci” ze Strzelna. W trakcie imprezy odbyły się konkursy z nagrodami, pokazy siekania okrasy a gęsią biesiadę poprowadził gawędziarz kaszubski Józef Roszman. Potrawy z gęsiny przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich.
XI Puckie Spotkania Kolędnicze
2013-01-11 Strzelno, inne
11 stycznia 2013r. w sali Wiejskiego Domu Kultury w Strzelnie odbyły się XI Puckie Spotkania Kolędnicze. Udział wzięło 16 zespołów w kategorii „szkoły”. Organizatorem imprezy był Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck przy wsparciu finansowym Starostwa Powiatu Puckiego.
Ścinanie Kani w Strzelnie
2012-06-23 Strzelno, rozrywka
W Strzelnie odbył się festyn folklorystyczny "Ścinanie kani" to kaszubski obrzęd ludowy towarzyszący obchodom nocy świętojańskiej, polegający na rytualnym straceniu kani, ptaka uznawanego na Kaszubach za symbol zła. Sołtys odczytuje publicznie wyrok, obwiniając kanię za wszelakie zło i skazuje na śmierć przez ścięcie.
X Puckie Spotkania Kolędnicze w Strzelnie
2012-01-11 Strzelno, inne
11 stycznia 2012r. w sali Wiejskiego Domu Kultury w Strzelnie odbyły się X Puckie Spotkania Kolędnicze. Udział wzięło 13 zespołów w kategorii „szkoły” oraz 5 zespołów pozaszkolnych. Organizatorem imprezy był Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck przy wsparciu finansowym Starostwa Powiatu Puckiego.
Dzień Gęsi - Strzelno 2010
2010-11-14 Strzelno, rozrywka
14 listopada w Wiejskim Domu Kultury w Strzelnie odbył się „Dzień Gęsi”. Na uroczystość przybył m.in. Starosta Pucki Wojciech Dettlaff. Podczas imprezy przygrywała Kapela Rodzinna „Jeka” ze Strzelna oraz wystąpił zespół „Strzelińskie Dzieci” ze Strzelna. Bogaty program artystyczny poprowadził gawędziarz kaszubski Józef Roszman. Potrawy z gęsiny przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Zapraszamy do obejrzenia relacji!
Ferie w Strzelnie i zawody na Orliku w Pucku
2010-02-23 Strzelno, sport
Drugi tydzień ferii przyniósł młodzieży kolejne porcje sportowej rozrywki. W Strzelnie zorganizowano turniej tenisa stołowego. W „stolicy” powiatu natomiast, mimo chłodu i mrozu, na orliku zostały rozegrane zawody w piłkę nożną. O tym, co się działo i o kilku innych ciekawych kwestiach opowiedzieli nam organizatorzy imprez.
Przegląd Muzyki Szkolnej Gminy Puck - Strzelno 2009
2009-04-28 Strzelno, rozrywka
Przegląd Muzyki Szkolnej Gminy Puck - Strzelno 2009.
Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej w Strzelnie
Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej w Strzelnie.
50-lecie Koła Gospodyń Wiejskich w Strzelnie
2009-02-14 Strzelno, rozrywka
Na uroczystości w Strzelnie zostały odznaczone członkinie Koła Gospodyń Wiejskich, które najaktywniej uczestniczyły w pracach na rzecz rolniczego rozwoju wsi.
www.nordi.pl | www.polwysep.pl | www.zatokapucka.pl

© 2023 SEMWIT / StudioFX