Telewizja Półwysep - Strona Główna

Rzucewo

Europejskie Dni Dziedzictwa Kulturowego 2014
2014-09-13 Rzucewo, historia
W Osadzie Łowców Fok w Rzucewie odbyły się Europejskie Dni Dziedzictwa Kulturowego. Organizatorem imprezy było Muzeum Archeologiczne w Gdańsku oraz Gmina Puck. Na przybyłych gości czekało wiele ciekawych atrakcji, a mianowicie specjały kuchni regionalnej czy pokazy twórców ludowych.
Europejskie Dni Dziedzictwa Kulturowego 2013
2013-09-15 Rzucewo, inne
W Osadzie Łowców Fok w Rzucewie odbyły się Europejskie Dni Dziedzictwa Kulturowego. Organizatorem imprezy było Muzeum Archeologiczne w Gdańsku oraz Gmina Puck. Na przybyłych gości czekało wiele ciekawych atrakcji, a mianowicie specjały kuchni regionalnej czy pokazy twórców ludowych.
Park Kulturowy Osada Łowców Fok
2013-07-02 Rzucewo, historia
W Rzucewie oficjalnie otwarto zrekonstruowaną osadę łowców fok. Pierwsi ludzie na ten teren przybyli około 5 tysięcy lat przed naszą erą. Nic dziwnego, że właśnie na tym miejscu powstał Park Kulturowy - Osada Łowców Fok. Dzięki niemu poznać można zwyczaje i życie dawnych mieszkańców Cypla Rzucewskiego sięgające czasów neolitu.
Europejskie Dni Dziedzictwa - Rzucewo 2011
2011-09-10 Rzucewo, historia
W Osadzie Łowców Fok w Rzucewie odbyły się Europejskie Dni Dziedzictwa. Tegoroczne dni odbywały się pod hasłem „Kamienie milowe". Organizatorem imprezy było Muzeum Archeologiczne w Gdańsku, Gmina Puck, ZSP w Rzucewie, Kaszubskie Zbiory Regionalne z Osłonina oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Rzucewa.
Europejskie Dni Dziedzictwa - Rzucewo 2010
2010-09-11 Rzucewo, historia
Europejskie Dni Dziedzictwa pod hasłem "Od pomysłu do przemysłu" z okresu od V do II wieku p.n.e. Poznajmy historię tego regionu, często nie znane i niedoceniane bogactwo kulturowe. Dowiedzmy się jak wyglądało życie w tamtych czasach.
50-lecie Szkoły w Rzucewie 29.05.2010
2010-05-29 Rzucewo, edukacja
Szkoła w Rzucewie, choć trudno w to uwierzyć ma już pół wieku! Z okazji jubileuszu na placu szkolnym po wielu latach spotkali się jej dawni uczniowie, aby wśród murów szkolnych, powrócić wspomnieniami do lat młodości.
Uroczystość nadania im. ZSP w Rzucewie
2008-11-06 Rzucewo, święto
W dniu 06.11.2008 odbyły się uroczystości nadania im. Generała Józefa Hallera oraz wręczenia sztandaru dla Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Rzucewie. Wśród wielu zaproszonych gości byli przedstawiciele władz różnych szczebli, delegacje, poczty sztandarowe szkół i innych instytucji.
Dożynki Gminne - Rzucewo 2008
2008-08-31 Rzucewo, święto
W Rzucewie, na obiektach Zespołu Szkół rolnicy z powiatu puckiego, spotkali się na Dożynkach. Symbolem rolniczego trudu są korony wykonane z kłosów zboża. W tym roku w konkursie na najładniejszą koronę, jury przyznało I nagrodę wsi Połczyno, drugą wsi Domatowo, trzecią nagrodę zdobyło Rekowo Górne.
Wyjeżdżają do Włoch
2008-05-20 Rzucewo, nauka
Uczniowie szkoły z Rzucewa wyjeżdżają do Włoch.
Moje pasje
2008-03-19 Rzucewo, historia
Moje pasje "Izba regionalna" Eksponaty tam zgromadzone, to efekt pasji nauczyciela historii Jana Piłata, który izbę stworzył i wciąż wzbogaca ją o nowe, wyszperane w różnych miejscach przedmioty.
www.nordi.pl | www.polwysep.pl | www.zatokapucka.pl

© 2023 SEMWIT / StudioFX