Telewizja Półwysep - Strona Główna

budownictwo

Modelowy Domek Energetyczny we Władysławowie
Modelowy Dom Energetyczny jest instalacją demonstracyjną Odnawialnych Źródeł Energii. Odwiedzające go osoby mogą zapoznać się z mechanizmami funkcjonowania OZE oraz możliwościami wykorzystania instalacji w realizacji różnego typu inwestycji. Już od początku lipca można go zwiedzać na rogu ulicy Spokojnej i Morskiej.
„Droga przez łąki” po remoncie oddana do użytku
2010-09-05 Puck, budownictwo
Od 4 września 2010 r. ponownie można korzystać z trasy z Pucka przez Mrzezino do Kosakowa zwanej popularnie „drogą przez łąki”. Od kwietnia 2010 r. trwał remont ponad 3 km odcinka drogi powiatowej z Mrzezina do Kazimierza. O budowie i dalszych planach modernizacji drogi mówi zastępca starosty Andrzej Sitkiewicz.
Remont drogi Mrzezino-Kazimierz
2010-08-02 Mrzezino, budownictwo
Jedyny objazd nad morze dla chcących uniknąć korków z Redy do Pucka, czyli droga łącząca Mrzezino z Kosakowem nie zostanie oddana do użytku w planowanym terminie.
Problemy przy budowie nowego „Manhattanu”
Nowy „Manhattan”, z planów architektonicznych, w szybkim tempie przeistacza się w gotowy kompleks. Jednak wg inwestorów przyszłość rozbudowy nie rysuje się tak kolorowo, jak sobie to założyli. Co stoi na przeszkodzie budowy? Kto jest winny problemom w realizacji? Czy uda się przed sezonem dokończyć prace budowlane? Dowiesz się tego oglądając reportaż.
Zniszczenia i remonty dróg po srogiej zimie
„Hu hu ha nasza zima zła…”. Niestety, w tym roku najbardziej dokuczyła nawierzchniom drogowym. Kierowcom przysporzyła nie lada niespodzianek, a i służby drogowe muszą się teraz nieźle napracować by doprowadzić ulice i drogi do dobrego stanu używalności. Chcesz wiedzieć, w jaki sposób odbywają się remonty i jakie inwestycje drogowe są zaplanowane na ten rok? Obejrzyj reportaż.
Rozpadająca się ruina przy ul. Szkutników
Turystyczne miasteczko powinno zachwycać architekturą i dawać poczucie bezpieczeństwa mieszkańcom oraz wczasowiczom. Dlaczego zatem, w dwa lata po interwencji TV Półwysep, waląca się ruina, przy ul. Szkutników, dalej straszy swą brzydotą i groźbą zawalenia? Bulwersuje też fakt, iż po drugiej stronie ulicy znajduje się przedszkole, w którym codziennie przebywa kilkadziesiąt dzieci.
Walka z azbestem w gminie Władysławowo
Trujący azbest znajduje się wokół nas. Dachy, które mają chronić przed światem zewnętrznym, wpływają negatywnie na nasze zdrowie. Pan Michał Kowalski opowiada o dofinansowaniach na wymianę pokryć dachowych. Mówi też o szkodliwym działaniu tego materiału na zdrowie oraz przedstawia dlaczego w budownictwie używano dachówek tego typu.
Przyszłość Władysławowa wg planu „WŻ - 3”
Plan zagospodarowania przestrzennego pozwala zakładać pewne strategie rozwojowe, bez obaw wynikających z wolnorynkowych praw nabywców gruntów. Celem jest tu rozwój miasta oraz ułatwienie życia mieszkańcom, a także stymulacja rynku pracy. Zobacz, co w tym kontekście zapisane zostało w prezentowanym planie oraz jakie tereny wchodzą w skład jego granic.
Realizacja inwestycji w Cetniewie
Centralny Ośrodek Sportu we Władysławowie przechodzi infrastrukturalne przeobrażenie. Rozbudowie poddano najbardziej eksploatowane obiekty kompleksu. Miejsce starych i wysłużonych, zastąpią nowoczesne, mające sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających miłośników sportu. O planach inwestycyjnych opowiada zastępca Dyrektora ds. Techniczno-Inwestycyjnych.
Budowa Manhattanu we Władysławowie
Pan Lech Kranc – prezes Towarzystwa Kupieckiego we Władysławowie opowiada o realizacji inwestycji, która ma zmienić oblicze przestrzenne w centrum miasta. Zobacz plan przyszłego kompleksu. Zapoznaj się z przebiegiem transformacji. Spójrz jak upada „stare” by narodziło się nowe, lepsze jutro.
www.nordi.pl | www.polwysep.pl | www.zatokapucka.pl

© 2024 SEMWIT / StudioFX