Telewizja Półwysep - Strona Główna

edukacja

50-lecie Szkoły w Rzucewie 29.05.2010
2010-05-29 Rzucewo, edukacja
Szkoła w Rzucewie, choć trudno w to uwierzyć ma już pół wieku! Z okazji jubileuszu na placu szkolnym po wielu latach spotkali się jej dawni uczniowie, aby wśród murów szkolnych, powrócić wspomnieniami do lat młodości.
Nabór do szkół ponadgimnazjalnych
2010-05-10 Puck, edukacja
Przed absolwentami gimnazjum stres związany z wyborem odpowiedniej szkoły średniej. Żeby było łatwiej i przyjemniej, większość szkół posiada system internetowej rekrutacji Nabór Optivum. Mimo że wydaje się być on rozwiązaniem wygodnym, w szkołach Powiatu Puckiego obowiązuje wciąż rekrutacja w formie papierowej.
„Maluchu razem bezpieczniej”
2010-04-19 Puck, edukacja
W Komendzie Powiatowej Policji w Pucku miało miejsce spotkanie organizacyjne dotyczące akcji „Maluchu Razem Bezpieczniej”. W jaki sposób i gdzie Twoje dziecko będzie mogło dowiedzieć się o zasadach bezpieczeństwa? Kto jest odpowiedzialny za realizację tego projektu? Jakie efekty przyniosła poprzednia edycja? Chcesz wiedzieć? Posłuchaj wypowiedzi samych organizatorów.
Szkolny przegląd teatralny w Pucku
2010-03-26 Puck, edukacja
W celu obcowania ze sztuką teatralną, do sali lustrzanej MOKSiR, przybyli puccy uczniowie. Członkowie koła teatralnego wystawili etiudę, zachwycającą zarówno treścią jak i nietuzinkową formą. Solo wystąpili recytatorzy oraz młodzi instrumentaliści. Głównym punktem programu był teatrzyk lakowy, traktujący o sprawach ważnych poprzez bajkowy świat odwołujący się do wyobraźni.
Śniadanko Wielkanocne w SP nr 3 we Władysławowie
2010-03-25 Wladysławowo, edukacja
Zwyczajem wielkanocnym powoli staje się, że w szkole podstawowej nr 3, we Władysławowie, na kilka dni przed świętami organizowane jest wielkanocne śniadanko. Rodzice wraz z zaproszonymi gośćmi stają się widownią dla uczniów, którzy prezentują spektakl przedstawiający tradycje stricte chrześcijańskie jak i kaszubskie zwyczaje związane ze świętem zmartwychwstania pańskiego.
10 lat Gimnazjum im. Morskiego Dywizjonu Lotniczego
2010-03-18 Puck, edukacja
Obchody dziesięciolecia nadania puckiemu gimnazjum imienia Morskiego Dywizjonu Lotniczego miały charakter niezwykle podniosły. Oddano cześć patronowi szkoły oraz wszystkim poległym w imieniu wolności, która jest dziś nieodłącznym elementem naszego myślenia o szczęśliwym jutrze. Dekada gimnazjalnego szczebla edukacji stanowi też idealny moment na podsumowanie skutków reformy szkolnictwa.
Targi przyszłości w ZS nr 1 we Władysławowie
2010-03-18 Wladysławowo, edukacja
„Targi przyszłości” to inicjatywa mającą na celu poszerzenie horyzontów młodych ludzi wkraczających w kolejne etapy życia. Mają za zadanie wspomóc w wykształceniu tzw. „kompetentnego absolwenta”. Jak dopasować się do rynku pracy? Gdzie szukać pomocy, gdy się dąży do gospodarczej niezależności? Jakie studia wybrać, aby nauka się opłacała? Dowiesz się z naszej relacji!
Partnerstwo z Lamstedt i konkurs wiedzy o Niemczech
2010-03-05 Wladysławowo, edukacja
W Szkole Podstawowej Nr 3 we Władysławowie odbył się konkurs związany z partnerstwem gminy Władysławowo z niemiecką gminą Lamstedt. Pytania dotyczyły kultury, gospodarki oraz geografii naszych zachodnich sąsiadów. Nie zabrakło również gramatyki. Wsparcia udzielił ogólnopolski projekt „Deutsch-Wagen-Tour”
Integracja w przedszkolu
2010-03-05 Wladysławowo, edukacja
Mówi się, że demokracja jest gwarancją równych praw dla wszystkich, bez względu na ich status społeczny. Ale czy świat realny wciela te idee w czyn, jeśli chodzi o dzieci? Porozmawialiśmy z mamą niewidomej Adrianny a także z wicedyrektorką jednego z naszych przedszkoli. Zapytaliśmy jak rysuje się rzeczywistość przedszkolna w tym aspekcie w ujęciu bezpośrednich doświadczeń jak i procedur administracyjnych.
„Droga do niezależności” - przedstawienie projektu
2010-03-04 Wladysławowo, edukacja
Jesteś w trudnej sytuacji materialnej i marzysz o większym zarobku? Chciałbyś podnieść swe kwalifikacje zawodowe poprzez zdobycie nowych umiejętności? Dowiedz się, jakie wsparcie proponuje Ośrodek Pomocy Społecznej we Władysławowie, a także jak możesz skorzystać z nowego programu realizowanego w ramach działalności tejże placówki. Zapraszamy!
www.nordi.pl | www.polwysep.pl | www.zatokapucka.pl

© 2023 SEMWIT / StudioFX