Telewizja Półwysep - Strona Główna

polityka

Powiat pucki pożegnał prezydenta
2010-04-13 Wladysławowo, polityka
Lasy pod Katyniem po raz kolejny nieokazały się być miejscem wolnym od tragicznych wydarzeń dla narodu polskiego. 10 kwietnia 2010 roku samolot prezydencki, wraz z 96-cioma osobami na pokładzie, rozbił się w Smoleńsku przynosząc śmierć pasażerom i załodze oraz pogrążając w żałobie Polaków oraz inne narody dzisiejszego świata. Nie inaczej jest na naszej kaszubskiej ziemi...
XLIII Sesja Rady Miasta  Helu
2010-03-24 Hel, polityka
43 sesja Rady Miasta za nami. Inspektor ds. obrony cywilnej zreferował sprawozdanie za rok 2009. Poruszył sprawę umacniania brzegów morskich. Przedstawiono status realizacji projektów rozwoju gminnej gospodarki. Lecz niewątpliwie wszystkich mieszkańców zainteresuje waloryzacja wynagrodzenia burmistrza. Chcesz wiedzieć ile zarabia najważniejsza osoba w mieście? Obejrzyj reportaż!
Konferencja dotycząca działalności gospodarczej
2010-03-05 Wladysławowo, polityka
Zmiany podatkowe w roku bieżącym. Kasy fiskalne. Nowe limity rozliczania podatku VAT. Prowadzenie działalności gospodarczej. Właśnie te kwestie zostały omówione, przez pracowników Urzędu Skarbowego, na konferencji WZHiU we Władysławowie. Prowadzisz własny biznes? Wynajmujesz pokoje? A może dopiero planujesz „pójść na swoje”? Ten reportaż na pewno Cię zainteresuje!
„Lokalnie - Lepiej” - projekt LGD MAŁE MORZE
2010-03-02 Puck, polityka
Prezes stowarzyszenia „Małe Morze” przedstawił nam idee kierujące działalnością organizacji. Chcesz wiedzieć jak możesz bezpłatnie skorzystać z bardzo ciekawych szkoleń. Jakie kroki podjąć by zarobić na turystyce i kulturze lokalnej. Zapoznaj się z koncepcją projektu „Lokalnie-Lepiej” oraz innymi ciekawymi inicjatywami.
Sesja Rady Miasta Władysławowa
2010-02-24 Wladysławowo, polityka
Lutowa Sesja Rady Miasta Władysławowa już za nami. Sprawozdania z ubiegłorocznej działalności zreferowali przedstawiciele policji i straży miejskiej. Przewodniczący rady opowiedział o bardzo ciekawych inwestycjach planowanych na najbliższą przyszłość. Jeśli jesteś posiadaczem psa, pewnie zainteresuje Cię ustawa o zakazie spacerowania z nim po plaży. Zapraszamy!
Struktura bezrobocia w powiecie puckim
2010-02-19 Puck, polityka
Bezrobocie jest newralgicznym punktem polityki w wielu rejonach świata. W naszej postkomunistycznej demokracji wiąże się z pewną mentalnością społeczną, będącą pozostałością minionej gospodarki socjalnej. Odwiedziliśmy Powiatowy Urząd Pracy w Pucku by dociec przyczyn zjawiska, na naszym lokalnym rynku, oraz zapoznać się z metodami aktywizacji osób bezrobotnych.
Sesja Rady Miasta Helu
2010-01-29 Hel, polityka
XLI Sesja Rady Miasta Helu przeszła do historii, jako pierwsza, która odbyła się po powrocie na stanowisko burmistrza Mirosława Wądołowskiego. Podjęto kwestię uchwalenia nowego wynagrodzenia głowy miasta. Lecz najważniejsza, z punktu widzenia życia mieszkańców, jest niewątpliwie realizacja planu modernizacji sieci wodnokanalizacyjnej. Obejrzyj materiał i dowiedz się więcej!
Perspektywy rozwoju Władysławowa
2010-01-28 Wladysławowo, polityka
Jak rysuje się przyszłość Władysławowa? Czy gmina może podążać w świat nowoczesności, zachowując tożsamość wywodzącą się z tradycji przodków tej ziemi? Czego mamy się spodziewać, jeśli chodzi o turystykę oraz rynek pracy poza sezonem? Udaliśmy się z kamerą do siedziby władz miejskich, gdzie burmistrz postanowił podzielić się swoją wiedzą na kilka nurtujących nas pytań..
Bursztynowa Koga - Puck 2010
2010-01-28 Puck, polityka
Nagrody Bursztynowej Kogi zostały wręczone po raz pierwszy. Niewątpliwie znamienite to wydarzenie w lokalnym świecie kultury i sportu. Poznaj cel kryjący się w inicjatywie organizatorów. Zobacz kogo i za co wyróżniono na gali. Zapoznaj się z odczuciami zwycięzców oraz opiniami na temat znaczenia tego typu imprez.
Styczniowa sesja Rady Miasta Władysławowa
2010-01-27 Wladysławowo, polityka
27 stycznia, we Władysławowie, odbyła się 43 sesja Rady Miasta. Głosowano nad nowelizacją budżetu na rok 2010, a także nad istotnymi zmianami w planie zagospodarowania przestrzennego gminy. Podejmowano również kwestie wspomagania oświaty oraz prac społeczno-użytecznych.
www.nordi.pl | www.polwysep.pl | www.zatokapucka.pl

© 2024 SEMWIT / StudioFX