historia
Dnia 11 listopada 2016 roku przy pomniku Antoniego Abrahama w Zdradzie odbyły się gminne obchody Święta Niepodległości. Spotkanie miało na celu uhonorowanie pamięci Bohaterów walczących o niepodległy byt Polski w miejscu niezwykle nam bliskim - w miejscu urodzenia Antoniego Abrahama, Trybuna Kaszubów walczącego o wolność Kaszubów w jedności z odrodzoną Ojczyzną.
W Pucku odbyła się Konferencja z okazji Zaślubin Polski z morzem. W tegorocznej inicjatywie wygłoszone zostały wykłady: kontradmirała rez. dr inż. Czesława Dyrcza oraz ks. prof. Jana Perszona. Organizatorem było Polskie Towarzystwo Nautologiczne wraz z Ośrodkiem Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck oraz Towarzystwem Upiększania Miasta Pucka.
17 października 2015 roku w puckim ratuszu odbyła się sesja naukowa pod tytułem "Energia Kultury Nowożytności" - kultura i sztuka ziemi puckiej od XVI do XVIII wieku zorganizowana przez Towarzystwo Upiększania Miasta Pucka.
W kościele pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Pucku odbyła się promocja albumu „Fara w Pucku” autorstwa Danuty i Jan P. Dettlaff. Laudacji albumu dokonł ks. prof. dr hab. Jan Perszon. Podczas promocji albumu wystąpił Chór Parafialny Św. Cecylii.
W Osadzie Łowców Fok w Rzucewie odbyły się Europejskie Dni Dziedzictwa Kulturowego. Organizatorem imprezy było Muzeum Archeologiczne w Gdańsku oraz Gmina Puck. Na przybyłych gości czekało wiele ciekawych atrakcji, a mianowicie specjały kuchni regionalnej czy pokazy twórców ludowych.
W Osadzie Łowców Fok w Rzucewie odbyły się Europejskie Dni Dziedzictwa Kulturowego. Organizatorem imprezy było Muzeum Archeologiczne w Gdańsku oraz Gmina Puck. Na przybyłych gości czekało wiele ciekawych atrakcji, a mianowicie specjały kuchni regionalnej czy pokazy twórców ludowych.
W Rzucewie oficjalnie otwarto zrekonstruowaną osadę łowców fok. Pierwsi ludzie na ten teren przybyli około 5 tysięcy lat przed naszą erą. Nic dziwnego, że właśnie na tym miejscu powstał Park Kulturowy - Osada Łowców Fok. Dzięki niemu poznać można zwyczaje i życie dawnych mieszkańców Cypla Rzucewskiego sięgające czasów neolitu.
Tegoroczne Europejskie Dni Dziedzictwa 2012 odbyły się pod hasłem „Tajemnice codzienności”. 8 i 9 września w Rzucewie przygotowano niezwykle ciekawą wystawę, przedstawiającą codzienne prace mieszkańców wsi rybackich. Na przybyłych gości czekało również wiele innych ciekawych atrakcji, a mianowicie specjały kuchni regionalnej czy pokazy twórców ludowych.
Towarzystwo Upiększania Miasta Pucka zorganizowało Wieczór Refleksji nad ideami i ideałami współczesności... poświęconego bł.ks.kom.ppor. Władysławowi Miegoniowi I kapelanowi Marynarki Wojennej RP stacjonującej w Pucku, w rocznicę Jego męczeńskiej śmierci w hitlerowskim KL Dachau. Spotkanie uświetniło i dopełniła promocja publikacji historycznej Franza Schultza "Dzieje powiatu wejherowskiego i puckiego" dotychczas dostępnej tylko w języku niemieckim, a będącej cennym źródłem wiedzy o naszym mieście i regionie.
W Osadzie Łowców Fok w Rzucewie odbyły się Europejskie Dni Dziedzictwa. Tegoroczne dni odbywały się pod hasłem „Kamienie milowe". Organizatorem imprezy było Muzeum Archeologiczne w Gdańsku, Gmina Puck, ZSP w Rzucewie, Kaszubskie Zbiory Regionalne z Osłonina oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Rzucewa.