Telewizja Półwysep - Strona Główna

Swarzewo

filmy dostępne bez logowania
Dożynki Powiatowo Gminne - Święto Plonów 2016
2016-08-29 Swarzewo, święto
Wielkie święto rolników Ziemi Puckiej – w tym roku przygotowane wspólnie przez Powiat Pucki oraz Gminę Puck przeszło do historii. Dzisiaj (28.08.2016) w Swarzewie nie brakowało tradycyjnych wieńców dożynkowych, swojskich chlebów wypieczonych z mąki z tegorocznego zboża i podziękowań za zebrane plony.
XVI Festiwal Pieśni Kaszubskiej w Swarzewie
2015-07-12 Swarzewo, rozrywka
Dnia 12 lipca 2015 roku na skwerze przed Domem Kaszubskim w Swarzewie odbył się XVI FESTIWAL PIEŚNI KASZUBSKICH „Kaszëbsczé tóne nad Môlim Môrza”.
XV Festiwal Pieśni Kaszubskiej w Swarzewie
2014-07-14 Swarzewo, rozrywka
Na skwerze przed Domem Kaszubskim w Swarzewie odbył się XV FESTIWAL PIEŚNI KASZUBSKICH „Kaszëbsczé tóne nad Môlim Môrza”. Organizatorem Festiwalu był Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck.
Rajd rowerowy Swa­rzewo - Krokowa
2013-09-14 Swarzewo, sport
Dnia 14 września br. odbył się RAJD ROWEROWY 2013 ścieżką rowerową "KROKÓWKA" z Swarzewa - Dworzec do Radoszewa - Kuźnia. Spo­tka­nie zakoń­czyło się wspólnym pik­ni­kiem w Rado­sze­wie/Kuźnia z udziałem kapeli „Ple­sta” Józefa Roszmana.
XIV Festiwal Pieśni Kaszubskiej
2013-07-14 Swarzewo, rozrywka
Na skwerze przed Domem Kaszubskim w Swarzewie odbył się XIV FESTIWAL PIEŚNI KASZUBSKICH „Kaszëbsczé tóne nad Môlim Môrza”. Organizatorem Festiwalu był Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck.
XIII Festiwal Pieśni Kaszubskiej w Swarzewie
2012-07-08 Swarzewo, rozrywka
W Swarzewie odbył się Festiwal Pieśni kaszubskiej "Kaszëbsczé Tónë nad Môłim Mòrzã". Wzięły w nim udział zespoły z terenu Gminy Puck oraz Wejherowa. Organizatorem Festiwalu był Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki Gminy Puck. Festiwal „Kaszubskie Tony nad Małym Morzem” ma na celu ukazanie piękna kultury kaszubskiej, integrację społeczności lokalnej oraz promocję gminnych, zespołów ludowych.
XII Festiwal Pieśni Kaszubskiej - Swarzewo 2011
2011-07-10 Swarzewo, rozrywka
Dnia 10 lipca 2011r. w Swarzewie odbył się poraz dwunasty Festiwal Pieśni kaszubskiej "Kaszëbsczé Tónë nad Môłim Mòrzã". Wzięły w nim udział zespoły z terenu Gminy Puck oraz Wejherowa. Organizatorem Festiwalu był Ośrodek Kultury, Turystyki i Sportu Gminy Puck.
Wystawa malarska Kazimierza Ustarbowskiego
Kazimierz Ustarbowski urodził się 19.02.1959r. w Swarzewie. Ukończył Wyższą Szkołę Morską w Gdyni. Praca na morzu dzięki długim rejsom, sprzyjała pasji malowania. Swój talent twórczy rozwinął kształcąc się na kopiowaniu mistrzów. Podczas wystawy mogliśmy oglądać kopie obrazów takich artystów jak Kossak Wojciech, Alfred Wierusz, Józef Brand, Józef Chełmoński, Aleksander Gierymski.
Wypadek samochodowy w Swarzewie
2010-08-29 Swarzewo, policja
29 sierpnia na drodze wojewódzkiej nr 216 doszło do wypadku drogowego. Na trasie Gnieżdżewo- Swarzewo 33 letni mieszkaniec Augustowa podczas manewru wyprzedzania stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał na pobocze i dachował.
Kaszubskie Tony nad Małym Morzem - Swarzewo 2010
2010-07-11 Swarzewo, rozrywka
Festiwal „Kaszubskie Tony nad Małym Morzem” ma na celu ukazanie piękna kultury kaszubskiej, integrację społeczności lokalnej oraz promocję gminnych, zespołów ludowych.
www.nordi.pl | www.polwysep.pl | www.zatokapucka.pl

© 2024 SEMWIT / StudioFX