Telewizja Półwysep - Strona Główna

religia

„W kręgu cysterskiego chorału” - Harmonia
2011-10-02 Starzyno, religia
W Starzynie odbył się koncert cysterski z udziałem chóru męskiego "Harmonia" z Wejherowa z panem dyrygentem Marcinem Grzywaczem i panem Arturem Sychowskim na organach.
ZKP na corocznym spotkaniu opłatkowym
2010-12-20 Wladysławowo, religia
Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie we Władysławowie zorganizowało spotkanie opłatkowe. Gospodarzem był przewod. oddziału pan Tomasz Herman. W spotkaniu uczestniczyła pani Burmistrz Grażyna Cern oraz przewod. Rady Miasta pan Zygmunt Orzeł. Spotkanie uświetniły występy zespołu „Da Capo al Fine”.
Spotkanie opłatkowe Koła Gospodyń Wiejskich z Władysławowa
2010-12-17 Wladysławowo, religia
Po raz kolejny panie z Koła Gospodyń we Władysławowie zorganizowały spotkanie opłatkowe. Podczas imprezy nie zabrakło elementów bożonarodzeniowej kultury kaszubskiej przeplatanej dobrym humorem.
Koncert cysterski w Mechowie
2010-09-19 Mechowo, religia
19.09.2010 roku w kościele parafialnym w Mechowie słuchaliśmy chorałów gregoriańskich wykonanych przez solistów Cappelli Gedanensis i Anny Asmus- sopran. Koncert został zorganizowany dzięki Wójtowi Gminy Puck, Parafii św. Jakuba aps. i Mikołaja i Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w gminie Puck. Rys historyczny zakonu cysterskiego przedstawiła Danuta Dettlaff.
Koncert Cysterski Starzyno
2010-07-02 Starzyno, religia
W kościele św. Michała Archanioła w Starzynie można było usłyszeć wyjątkowy koncert. W barokowych murach wzniesionych z fundacji Cystersów rozbrzmiał Cysterski Chorał.
Śniadanko Wielkanocne w SP nr 3 we Władysławowie
2010-03-25 Wladysławowo, religia
Zwyczajem wielkanocnym powoli staje się, że w szkole podstawowej nr 3, we Władysławowie, na kilka dni przed świętami organizowane jest wielkanocne śniadanko. Rodzice wraz z zaproszonymi gośćmi stają się widownią dla uczniów, którzy prezentują spektakl przedstawiający tradycje stricte chrześcijańskie jak i kaszubskie zwyczaje związane ze świętem zmartwychwstania pańskiego.
Świadek Nadziei - wieczornica papieska
2010-03-19 Wladysławowo, religia
Z okazji piątej rocznicy śmierci Jana Pawła II, w Urzędzie Miasta Władysławowa, został wystawiony spektakl upamiętniający dokonania Polaka, którego pokochał cały świat. Słowa i muzyka, natchnione kompilacją myśli „naszego Papieża”, wypełniły salę tworząc wręcz metafizyczny nastrój refleksyjności. O spektaklu, jego odbiorze oraz organizacji dowiesz się więcej z prezentowanego reportażu.
Wystawa malarstwa „Misterium Wejherowskich Gór”
2010-03-04 Gmina Puck, religia
W Celbowie możemy oglądać wystawę obrazów związanych z Męką Pańską. Zarówno bogobojni chrześcijanie jak i kategoryczni racjonaliści mogą podziwiać artystyczne interpretacje momentów kluczowych, które stoją u podstaw jednej z największych religii świata. Zapoznaj się z ideami organizatorów oraz zamysłem twórców.
Środa Popielcowa - początek wielkiego postu
2010-02-17 Puck, religia
Rozpoczął się wielki post. W środę popielcową katolicy zebrali się w kościołach by przez uczestnictwo w mszy świętej wejść w okres pokuty i nawrócenia. Zastanawiasz się skąd wywodzi się owa tradycja? Jak wg nauk pisma świętego godnie i należycie przejść przez dni postne? Jeśli chcesz wiedzieć, posłuchaj duchownego, który daje odpowiedzi na te i inne pytania.
X Jubileuszowy Przegląd Kolęd i Pastorałek w Jastarni
2010-01-22 Jastarnia, religia
Przegląd kolęd w Jastarni dobitnie pokazał, że talent, w czasach popkultury, może bawić i uskrzydlać także poprzez bardziej tradycyjną formę ekspresji. Aranżacje piosenek o tematyce religijnej, ubrały słowa i dźwięk w szaty chóralne jak i obdarzyły je bardziej ostrym brzmieniem. Były stany osłupienia jak i niekontrolowane podrygiwania nóżką w rytm muzyki. Przekonaj się sam!
www.nordi.pl | www.polwysep.pl | www.zatokapucka.pl

© 2024 SEMWIT / StudioFX